nuty_teoria

XLV Olimpiada Artystyczna

Rok 2021 pod względem wiedzy teoretycznej w naszej szkole spokojnie możemy określić rokiem Michała Staniek, ucznia klasy V szkoły muzycznej II stopnia.

I tu rodzi się pytanie dlaczego?  Odpowiedź może być tylko jedna. Michał kolejny raz znalazł się na liście laureatów znaczącego wydarzenia konkursowego szkolnictwa artystycznego w dziedzinie wiedzy teoretycznej. W zeszłym miesiącu Michał Staniek zajął I miejsce na Konkursie Harmonicznym w Łodzi a wczoraj uzyskał IV miejsce na XLV Olimpiadzie Artystycznej (sekcja: historia muzyki), niezmiernie wymagającego konkursu, składającego się z trzech etapów (eliminacji szkolnych, okręgowych i centralnych), który dla uczestników trwał od 8 grudnia 2020 r.

Jeżeli ktoś z Państwa przez przypadek pomyśli, że to najmniej lubiane miejsce, bo poza przysłowiowym “podium” to musimy szybko wyjaśnić, że w przypadku olimpiady artystycznej to nic bardziej mylnego. Tutaj zdobycie tytułu laureata (miejsca od I do VI) lub tytułu finalisty otwiera przed młodymi ludźmi ogromne drzwi tzn. daje im m.in. uprawnienia do licznych ulg w postępowaniach kwalifikacyjnych na studia wyższe lub wstęp na uczelnie. A dodatkowo jesteśmy przekonani, że udział w olimpiadzie, poza tymi namacalnymi dobrami, to było bardzo wzbogacające doświadczenie dla wszystkich jej uczestników, dodatkowa okazja do poszerzenia wiedzy i możliwość poznania wybitnych przedstawicieli świata nauki.

Michała podczas całej drogi konkursowej i w przygotowaniach do olimpiady prowadziła Pani Dorota Kwiatoń-Strzelecka.

Gratulujemy tego ogromnego sukcesu zarówno Michałowi, jak i Pani Dorocie.