godlo-orzel-bialy-w-wersji-konturowej-wzor-nieusankcjonowany-HDbfoiQ

Stypendia MKiDN 2019

Kolejny rok minął i znów przyszedł czas na najważniejsze wyróżnienia dla uczniów szkół artystycznych przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dla naszej szkoły jest to wyjątkowy czas, który napełnia nas ogromną dumą i daje nam nadzieję, że przyznane stypendia będą dla uczniów dodatkową mobilizacją do jeszcze większego wysiłku i do podejmowania nowych wyzwań artystycznych.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w tegorocznej edycji trzech uczniów naszej szkoły SZYMON JARZYNA, DOMINIK MARSZAŁEK i KAMIL RYBACZYK znalazło się w gronie 115 uczniów szkół muzycznych, plastycznych i baletowych z całej Polski, którzy otrzymali stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczystość odbyła się 30 października w Sali Balowej Zamku Królewskiego z udziałem wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Wandy Zwinogrodzkiej.

Gratulujemy sukcesu całej trójce, jak również ich nauczycielom: Elżbiecie Włosek-Żurawieckiej, Janowi Ludwikowi i Sebastianowi Wieczorkowi, którzy są przyczyną tego sukcesu. Za co nie omieszkała podziękować wiceminister Wanda Zwinogrodzka słowami: “To dzięki państwu młodzież osiąga tak znakomite rezultaty. To państwa trud i wysiłek owocuje tymi sukcesami i za ten trud, wysiłek, cierpliwość chciałam przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować”.

Kamil Rybaczyk, Szymon Jarzyna, Dominik Marszałek - Stypendyści MKiDN 2019 oraz Lidia Skrzyniarz - dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej i Romana Kuczera - Dyrektor PSM w Rybniku

od lewej Kamil RYBACZYK z klasy puzonu Sebastiana Wieczorka, Szymon JARZYNA z klasy organów Elżbiety Włosek-Żurawieckiej, Lidia Skrzyniarz – dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Romana Kuczera – dyrektor PSM w Rybniku, Dominik MARSZAŁEK z klasy oboju Jana Ludwika