Uczestnicy i program – SKRZYPCE

_______________________ 

grupa I: klasy III i IV C6 szkoły muzyczne I st., II C4 szkoły muzyczne I st. oraz młodsi

_______________________
* Zhasmin HRYNCHEVSKA
Państwowa Szkoła Muzyczna im. Jadwigi Szajny-Lewandowskiej w Oławie
Nauczyciel: Maria Surówka
Akompaniator: Kinga Skrzypińska 

Program:
Heinrich Ernst Kayser – Etiuda op. 20 nr 26
Roman Statkowski – Dumka
Anatol Komarowski – Koncert A-dur cz. I

_______________________
* Natalia JÓZWIAK
Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach
Nauczyciel: Sebastian Malon
Akompaniator: Alicja Gutowska-Martinez

Program:
Franz Wohlfahrt – Etiuda op. 45 nr 28
Ewa Iwan – Wspomnienie
Anatol Komarowski – II Koncert skrzypcowy A-dur

_______________________
* Oliwia MAJER
Szkoła Muzyczna I st. w Miliczu
Nauczyciel: Grażyna Morawska
Akompaniator: Karolina Michalska 

Program:
Heinrich Ernst Kayser – Etiuda op. 20 nr 19
Mirosław Gąsieniec – Taniec hiszpański
Oskar Rieding – Concertino D-dur op. 25 cz. III

_______________________
* Zofia MAS
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
Nauczyciel: Magdalena Płociennik
Akompaniator: Kamil Grabowski 

Program:
Jacques Féréol Mazas – Etiuda op. 36 nr 18
Grażyna Bacewicz – Kołysanka
Jan Sebastian Bach – Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041 cz. I

_______________________
* Michalina REKSA
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Henryka Melcera w Kaliszu
Nauczyciel: Jakub Śmigielski
Akompaniator: Milena Antoniewicz 

Program:
Charles Dancla – Etiuda op. 73 nr 11
Henryk Wieniawski – Scherzo Tarantelle op. 16
Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert skrzypcowy D-dur „Adelaide” KV294a cz. I

_______________________
* Laura STAWISKA – REZYGNACJA
ZS nr 9 – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 2 im. Fryderyka Chopina we Wrocławiu
Nauczyciel: Magdalena Płociennik
Akompaniator: Michał Kościukiewicz 

Program:
Federigo Fiorillo – Etiuda nr 28
Grażyna Bacewicz – Taniec słowiański
Hans Sitt – Koncert uczniowski d-moll op. 110 nr 3 cz. I

_______________________
* Zoja SYGUDA
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina w Wejherowie
Nauczyciel: Piotr Bukowski
Akompaniator: Andrzej Siarkiewicz 

Program:
Henryk Wieniawski – Kaprys op. 18 nr 2
Henryk Wieniawski – Scherzo tarantelle op. 16
Henryk Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 cz. I

_______________________
* Adam TRZEBIATOWSKI
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku
Nauczyciel: Marta Stachowiak
Akompaniator: Natalia Trzebiatowska 

Program:
Jacques Féréol Mazas – Etiuda op. 36 nr 3
Henryk Wieniawski – Dudziarz
Jean Baptiste Accolay – Koncert skrzypcowy a-moll

_______________________
* Elena WRZESZCZ
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Krotoszynie
Nauczyciel: Grażyna Morawska
Akompaniator: Miłosz Gruchalski 

Program:
Jacques Féréol Mazas – Etiuda op. 36 nr 9
Adam Wroński – Mazurek „Moje marzenia”
Oskar Rieding – Concertino a-moll op. 21

_______________________
* Emilia ZAWARTKA
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina w Będzinie
Nauczyciel: Kalina Szczyrba
Akompaniator: Katarzyna Rzeszutek 

Program:
Antoni Cofalik – Etiuda nr 49
Adam Wroński – Mazurek
Carl Bohm – Introduction and Polonaise



_______________________

grupa II: klasy V i VI C6 szkoły muzyczne I st., III i IV C4 szkoły muzyczne I st.

_______________________
* Małgorzata BŁAZIK 
ZPSM nr 1 – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. Emila Młynarskiego w Warszawie
Nauczyciel: Alicja Wojakowska
Akompaniator: Ireneusz Tondera 

Program:
Pierre Rode – Kaprys nr 2
Karol Szymanowski – Preludium op. 1 nr 1 (tr. Grażyna Bacewicz)
Charles Auguste de Bériot – Sceny baletowe op. 100

_______________________
* Alicja BROŻEK
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Nauczyciel: Magdalena Specjał-Barbachowska
Akompaniator: Anna Brożek 

Program:
Grażyna Bacewicz – Kaprys 2 na skrzypce solo
Roman Statkowski – Oberek
Henri Vieuxtemps – Air varie op. 22 nr 2

_______________________
* Eliza GAŚ
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ignacego Paderewskiego w Cieszynie
Nauczyciel: Agnieszka Durlow
Akompaniator: Witold Pieńkowski 

Program:
Charles Dancla – Etiuda op. 73 nr 11
Grażyna Bacewicz – Kaprys Polski
Joseph Haydn – Koncert G-dur cz. I

_______________________
* Emilia GRZYB
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Grażyny Bacewicz w Limanowej
Nauczyciel: Renata Biernat
Akompaniator: Halina Dyczek 

Program:
Rodolphe Kreutzer – Etiuda nr 2
Zygmunt Noskowski – Polonez elegijny
Charles Dancla – Premier Solo op. 77 no. 1

_______________________
* Alicja JABŁOŃSKA
ZSM nr 1 – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. w Rzeszowie
Nauczyciel: Adrianna Sawa
Akompaniator: Agnieszka Hoszowska-Jabłońska 

Program:
František i Jiři Benda – Etiuda D-dur W stylu Haydna” nr 28
Grażyna Bacewicz – Kaprys Polski
Henryk Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 cz. I

_______________________
* Marta JAKUBIEC
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Nauczyciel: Kinga Bocheńska-Szostak
Akompaniator: Olga Piotrowska-Cender

Program:
Pierre Rode – Kaprys nr 2
Karol Szymanowski – Preludium op. 1 nr 1
Roman Statkowski – Krakowiak op. 7

_______________________
* Katarzyna KURCZEWSKA
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Żaganiu
Nauczyciel: Wasyl Wierbicki
Akompaniator: Wojciech Zawiślak

Program:
Federigo Fiorillo – Etiuda op. 43 nr 28
Grażyna Bacewicz – Kaprys Polski
Charles Auguste de Bériot – Koncert skrzypcowy a-moll op. 104 nr 9 cz. I

_______________________
* Bartosz OLSZEWSKI
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
Nauczyciel: Christian Danowicz
Akompaniator: Wiktor Szymajda 

Program:
Pierre Rode – Kaprys nr 4 ze zbioru 24 Kaprysy na skrzypce solo
Grażyna Bacewicz – „Taniec mazowiecki”
Felix Mendelssohn Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64 cz. I

_______________________
* Zofia PAWLIK
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie
Nauczyciel: Ewa Gajda-Migacz
Akompaniator: Adam Dobrowolski 

Program:
Federigo Fiorillo – 36 Etiud – Etiuda nr 12
Henryk Wieniawski – Obertas G-dur op. 19 nr 1
Antonio Vivaldi – Concertino g-moll op. 12 nr 1 cz. I

_______________________
* Amelia PÓŁCHŁOPEK
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Wadowicach
Nauczyciel: Kinga Bocheńska-Szostak
Akompaniator: Olga Piotrowska-Cender 

Program:
Charles Dancla – 36 Etiud – Etiuda op. 73 nr 14
Grzegorz Fitelberg – Mazurka
Franz Drdla – Concertino op. 225

_______________________
* Zuzanna SITEK
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie
Nauczyciel: Sylwia Morasiewicz-Michna
Akompaniator: Elżbieta Daszkiewicz 

Program:
Charles Dancla – Etiuda op. 73 nr 11
Henryk Wieniawski – Dudziarz op. 18 nr 2
Pablo de Sarasate – Introducja i Tarantella op. 43

_______________________
Julia SOLARZ
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie
Nauczyciel: Marzenna Synowiec
Akompaniator: Maksim Slushniuk 

Program:
Charles Dancla – Etiuda op. 73 nr 3
Roman Statkowski – Krakowiak op. 7
Charles Auguste de Bériot Koncert skrzypcowy a-moll op. 104 nr 9 cz. III

_______________________
* Marta SUFRYD
Zespół Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Nauczyciel: Agata Falkiewicz
Akompaniator: Maria Mieszczankin 

Program:
Charles Dancla – Etiuda op. 73 nr 1
Henryk Wieniawski – Obertas G-dur op. 19 nr 1
Charles Auguste de Bériot – Koncert G-dur op. 76 nr 1 cz. I

_______________________
* Kamil SZACIOR
Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Częstochowie
Nauczyciel: Karolina Korelus
Akompaniator: Sabina Warzyszyńska 

Program:
Rodolphe Kreutzer – Etiuda Es-dur „Marsz” nr 35
Emil Młynarski – Mazur
Louis Spohr – Koncert skrzypcowy d-moll op. 2 nr 2 cz. I

_______________________
* Natalia SZYMCZYK
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach
Nauczyciel: Małgorzata Wacławik
Akompaniator: Dagmara Niedziela 

Program:
Henryk Wieniawski – Kaprys op. 18 nr 2
Henryk Wieniawski – Scherzo Tarantella op. 16
Henryk Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 cz. I

_______________________
* Judyta WITA
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach
Nauczyciel: Iwona Misiurek-Bojko
Akompaniator: Natalia Tomecka 

Program:
Heinrich Ernst Kayser – Etiuda op. 20 nr 26
Anatoli Komarowski – Koncert e-moll cz. I
Adam Wroński – Mazurek

_______________________
* Emilia WÓJCIK
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Wadowicach
Nauczyciel: Kinga Bocheńska-Szostak
Akompaniator: Olga Piotrowska-Cender 

Program:
William Kroll – Banjo i skrzypce
Grażyna Bacewicz – Kaprys Polski
Henryk Wieniawski – Legenda op. 17


 
_______________________

grupa III: klasy I-III szkoły muzyczne II st.

_______________________
* Aleksandra BACZYŃSKA
Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie
Nauczyciel: Joanna Król-Józaga
Akompaniator: Dominika Grzybacz 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 16
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 9 TWV 40:22 cz. I i II
Henryk Wieniawski – Souvenire de Moscou op. 6
Henryk Wieniawski – Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 nr 2 cz. I

_______________________
* Julia CHARMUSZKO
ZPSM – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie
Nauczyciel: Andrzej Gębski, Anna Betley-Gębska
Akompaniator: Antoni Lichomanow 

Program:
Henryk Wieniawski – Kaprys op. 10 nr 6 „Prelude”
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 9 na skrzypce solo cz. I i II
Witold Lutosławski – Recitativo e Arioso
Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 cz. III

_______________________
* Igor DUDEK
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Nauczyciel: Józef Iwanowicz
Akompaniator: Małgorzata Pieniążek 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 5
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 2 na skrzypce solo (Largo i Allegro)
Henryk Wieniawski – Polonez A-dur op. 21
Karol Szymanowski – II Koncert skrzypcowy op. 61 cz. III

_______________________
* Sebastian GOGOLEWSKI
ZPSM nr 1 – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Mariana Sawy w Warszawie
Nauczyciel: Agnieszka Cypryk
Akompaniator: Katarzyna Glensk 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 19
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 4 cz. I i II
Ignacy Jan Paderewski – Melodie op. 16 nr 2
Pablo de Sarasate – Introduction et Tarantelle op. 43

_______________________
* Marek HALICKI
ZPSM nr 1 – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Mariana Sawy w Warszawie
Nauczyciel: Agnieszka Cypryk
Akompaniator: Katarzyna Glensk 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 16
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 10 TWV 40:23 (Presto i Largo)
Henryk Wieniawski – Gigue op. 23
Piotr Czajkowski – Walc Scherzo op. 34

_______________________
* Natalia HUDY
ZPSM im. Wojciecha Kilara – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Nauczyciel: Marta Diug-Chwastek
Akompaniator: Izabela Wilga 

Program:
Henryk Wieniawski – Kaprys op. 18 nr 4
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 8 cz. I i II
Karol Szymanowski – Pieśń Roksany z opery „Król Roger”
Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert skrzypcowy G-dur cz. I wraz z kadencją

_______________________
* Weronika ILIEVA-CYGAN
ZPSM nr 1 – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Mariana Sawy w Warszawie
Nauczyciel: Andrzej Gębski
Akompaniator: Antoni Lichomanow 

Program:
Charles Dancla – Etiuda op. 73 nr 1
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 7 cz. I i II
Emil Młynarski – Kołysanka słowiańska op. 4 nr 2
Dimitri Kabalevsky – Koncert skrzypcowy C-dur op. 48 cz. I

_______________________
* Maria JANIA
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Wadowicach
Nauczyciel: Kinga Bocheńska-Szostak
Akompaniator: Olga Piotrowska-Cender 

Program:
Henryk Wieniawski – Kaprys op. 18 nr 3
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 9 (Siciliana i Vivace)
Adam Andrzejowski – Burleska
Krzysztof Penderecki – Taniec

_______________________
Jan JASTRZĘBSKI
Szkoła Muzyczna I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie
Nauczyciel: Agnieszka Bugla-Bylica
Akompaniator: Piotr Kowal 

Program:
Henryk Wieniawski – Kaprys op. 10 nr 5 „Alla Saltarella”
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 7 Es-dur TWV 40:20 cz. I i II
Aleksander Zarzycki – Mazurka op. 26 nr 1
Camille Saint-Saëns – Koncert h-moll op. 61 nr 3 cz. I

_______________________
* Michał KASZOWSKI
ZPSM nr 1 – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie
Nauczyciel: Andrzej Gębski
Akompaniator: Antoni Lichomanow 

Program:
Charles Dancla – Etiuda op. 73 nr 3
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 7
Grażyna Bacewicz – Kaprys Polski
Charles Auguste de Bériot – Sceny baletowe op. 100

_______________________
* Julia KIDOŃ
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Nauczyciel: Ewa Więckowska
Akompaniator: Magdalena Kupczak 

Program:
Henryk Wieniawski – Kaprys op. 18 nr 2
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 9 na skrzypce solo cz. I i II
Grażyna Bacewicz – Taniec mazowiecki
Henryk Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 cz. I

_______________________
* Alicja KOSTRUBIEC
Szkoła Muzyczna I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie
Nauczyciel: Ewa Pukos
Akompaniator: Tomasz Bielski 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 23
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 1 TWV 40:14 cz. I i II
Henryk Wieniawski – Polonez koncertowy D-dur op. 4 nr 1
Max Bruch – Koncert skrzypcowy g-moll op. 26 nr 1 cz. III

_______________________
* Kacper KUBICA – REZYGNACJA
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Nauczyciel: Piotr Chromiec
Akompaniator: Ewelina Dereń-Rogóż 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys nr 20
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 1
Roman Statkowski – Krakowiak op. 7
Béla Bartók – Tańce rumuńskie

_______________________
* Szymon MALISZEWSKI
ZPSM im. Wojciecha Kilara – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Nauczyciel: Marcin Josz
Akompaniator: Maria Daroch-Kujawińska 

Program:
Jean Delphin Alard – Etiuda op. 41 nr 1
Georg Philipp Telemann –Fantazja f-moll nr 3 TWV 40:16 cz. I i II
Karol Szymanowski – Preludium op. 1 nr 1
Max Bruch – Koncert skrzypcowy g-moll op. 26 nr 1 cz. III

_______________________
* Aleksandra MANDRYK
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze
Nauczyciel: Iwona Wasiak
Akompaniator: Justyna Grondys 

Program:
Henryk Wieniawski – Etiuda op. 18 nr 3
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 10 ( Presto i Largo)
Henryk Wieniawski – Scherzo Tarantella op. 16 nr 5
Felix Mendelsohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64 cz. I

_______________________
* Pola MATYLA – REZYGNACJA
ZSM – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu
Nauczyciel: Jan Romanowski
Akompaniator: Dariusz Noras 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 20
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 7 Es-dur TWV 40:26 (Dolce i Allegro)
Henryk Wieniawski – Legenda op. 17
Max Bruch – Koncert op. 26 cz. I

_______________________
* Aleksandra MURAWSKA
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Nauczyciel: Jan Stanienda, Magdalena Specjał-Barbachowska
Akompaniator: Krzysztof Stanienda 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 10
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 6 cz. I i II
Karol Lipiński – Kaprys op. 29 nr 3
Pablo de Sarasate – Kaprys Baskijski op. 24

_______________________
* Marta PUDALIK
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu
Nauczyciel: Joanna Cogiel
Akompaniator: Małgorzata Renka-Zawodny 

Program:
Charles Dancla – Etiuda nr 4
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 9 cz. I i II
Henryk Wieniawski – Legenda op. 17
Édouard Lalo – Symfonia hiszpańska op. 21 cz. I

_______________________
* Klara REJNOWICZ
ZPSM nr 1 – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie
Nauczyciel: Andrzej Gębski
Akompaniator: Antoni Lichomanow 

Program:
Charles Dancla – Etiuda op. 73 nr 11
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 9 cz. I i II
Ignacy Jan Paderewski – Melodia op. 8 nr 3
Dimitri Kabalevsky – Koncert C-dur op. 48 cz. I

_______________________
* Marcelina RUCIŃSKA
ZPSM nr 1 – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Mariana Sawy w Warszawie
Nauczyciel: Magdalena Szczepanowska, Agnieszka Cypryk
Akompaniator: Katarzyna Glensk 

Program:
Léon de Saint-Lubin – Caprice op. 42 nr 1
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 4 TWV 40:17 (Vivace, Grave)
Karol Szymanowski – Taniec z Baletu „Harnasie” op. 55
Henryk Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 cz. I

_______________________
* Adrianna SINKOWSKA
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Nauczyciel: Józef Iwanowicz
Akompaniator: Małgorzata Pieniążek 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 13
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 2 G-dur cz. I i II
Karol Szymanowski – „Źródło Aretuzy” z cyklu Mity op. 30
Édouard Lalo – Symfonia hiszpańska op. 21 cz. II

_______________________
* Vivienne SIODLACZEK
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku
Nauczyciel: Katarzyna Gaj
Akompaniator: Artur Hes 

Program:
Charles Dancla – Etiuda op. 73 nr 4
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 1 cz. I i II
Henryk Wieniawski – Legenda op. 17
Fritz Kreisler – Preludium i Allegro „W stylu Pugnaniego”

_______________________
* Matylda STASIAK
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie
Nauczyciel: Małgorzata Szuba-Kmiecik
Akompaniator: Michał Roemer 

Program:
Henryk Wieniawski – Kaprys op. 18 nr 2
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 3 (Adagio i Presto)
Karol Szymanowski – „Pieśń Roksany” z opery Król Roger op. 46 (arr. Paul Kochański)
Joseph Haydn – Koncert nr 1 C-dur cz. I

_______________________
* Julia SZCZYPIŃSKA
ZPSM nr 1 – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie
Nauczyciel: Andrzej Gębski, Anna Betley-Gębska
Akompaniator: Antoni Lichomanow 

Program:
Henryk Wieniawski – Etiuda-Kaprys op. 18 nr 3
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 9
Witold Lutosławski – Recitativo e Arioso
Henryk Wieniawski – Scherzo Tarantella op. 16

_______________________
* Wiktoria ZAWODNY
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu
Nauczyciel: Joanna Cogiel
Akompaniator: Małgorzata Renka-Zawodny 

Program:
Henryk Wieniawski – Kaprys op. 18 nr 4
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 7 cz. I i II
Grażyna Bacewicz – Kaprys Polski
Max Bruch – Koncert g-moll op. 26 cz. I

_______________________
* Aleksandra ZIENTEK
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku
Nauczyciel: Katarzyna Gaj
Akompaniator: Artur Hes 

Program:
Delphin Alard – Kaprys op. 41 nr 22
Georg Philipp Telemann – Fantazja nr 3 cz. I i II
Henryk Wieniawski – Legenda op. 17
Camille Saint-Saëns – Danse Macabre op. 40



_______________________

grupa IV: klasy IV-VI szkoły muzyczne II st.

_______________________
Dominika ADAMCZYK
ZPSM nr 1 – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie
Nauczyciel: Antoni Gębski, Karolina Mikołajczyk
Akompaniator: Antoni Lichomanow 

Program:
Karol Lipiński – Kaprys op. 29 nr 3
Jan Sebastian Bach – Allamande i Gigue z II Partity d-moll BWV:1004
Romuald Twardowski – Pastorale e Danza
Karol Szymanowski – II Koncert skrzypcowy op. 61

_______________________
Martyna BURZYŃSKA
ZPSM – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Nauczyciel: Marta Diug-Chwastek
Akompaniator: Izabela Wilga 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 20
Jan Sebastian Bach – Sarabanda i Giga z II Partity d-moll
Henryk Wieniawski – Polonaise Brillante in A-dur op. 21
Camille Saint-Saëns – Violin Concerto in h-moll No. 3 cz. III

_______________________
Marcel GROBLEWSKI
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Nauczyciel: Jan Stanienda

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 10
Jan Sebastian Bach – Allemanda i Corrente z I Partity h-moll na skrzypce solo
Grażyna Bacewicz – Kaprys Polski
Eugène Ysaÿe – Sonata op. 27 nr 3 „Ballade”

_______________________
 
Julia KOŚCIUKIEWICZ
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Nauczyciel: Maciej Przestrzelski
Akompaniator: Monika Polaczek-Przestrzelska 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 13
Jan Sebastian Bach – Largo i Allegro Assai z III Sonaty C-dur BWV:1005
Henryk Wieniawski – Romance sans paroles et Rondo èlègant op. 9
Henri Vieuxtemps – Koncert skrzypcowy d-moll op. 31 nr 4 cz. I

_______________________
Kaya KOTARSKI
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Nauczyciel: Jan Stanienda
Akompaniator: Krzysztof Stanienda 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 6
Jan Sebastian Bach – Grave i Allegro z II Sonaty a-moll BWV:1003
Grażyna Bacewicz – Kaprys Polski
Sergiej Prokofiew – Koncert skrzypcowy g-moll cz. I

 _______________________
Izabela KRZYSTEK
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze
Nauczyciel: Iwona Wasiak
Akompaniator: Justyna Grondys

Program:
Henryk Wieniawski – Kaprys op. 18 nr 4
Jan Sebastian Bach – Largo i Allegro Assai z III Sonaty C-dur
Grażyna Bacewicz – Kaprys Polski
Henryk Wieniawski – Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 nr 2 cz. III

_______________________
Amelia LOCHER
Szkoła Muzyczna I i II st. w Krakowie
Nauczyciel: Agnieszka Bugla-Bylica
Akompaniator: Eligiusz Skoczylas

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys nr 13
Jan Sebastian Bach – Allemande i Giga z II Partity d-moll BWV:1004
Grażyna Bacewicz – Kaprys Polski
Henryk Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d-moll cz. I

_______________________
Justyna PLĄDER
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Nauczyciel: Jan Stanienda, Magdalena Specjał-Barbachowska
Akompaniator: Krzysztof Stanienda

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 23
Jan Sebastian Bach – Adagio i Fuga z I Sonaty g-moll
Karol Szymanowski – Taniec Harnasiów
Ernest Bloch – Nigun

_______________________
 
Miriam POWRÓSŁO
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu
Nauczyciel: Janusz Gajownik
Akompaniator: Wojciech Kopczak 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys h-moll op. 1 nr 2
Jan Sebastian Bach – Sarabanda i Giga z II Partity d-moll
Henryk Wieniawski – Kaprys Es-dur „All Saltarella”, L’ecole moderne op. 10 nr 5
Eugène Ysaÿe – Sonata op. 27 nr 3 „Ballade”

_______________________
Przemysław PRUCNAL
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie
Nauczyciel: Małgorzata Szuba-Kmiecik
Akompaniator: Michał Roemer 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 24
Jan Sebastian Bach – Adagio i Fuga z I Sonaty g-moll BWV:1001
Fryderyk Chopin – Nokturn cis-moll op. posth. nr 20 (arr. Nathan Milstein)
Niccolò Paganini – Koncert skrzypcowy D-dur op. 6 nr 1 cz. I (kadencja Emile Sauret)

_______________________
 
Kacper SOLARZ
ZPSM – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Nauczyciel: Adam Wagner
Akompaniator: Dariusz Noras 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 23
Jan Sebastian Bach – Adagio i Presto z I Sonaty g-moll
Witold Lutosławski – Subito
Henryk Wieniawski – Fantazja na tematy z opery Fausta Ch. Gounoda

_______________________
Dominik SOWA
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu
Nauczyciel: Marcin Josz
Akompaniator: Katarzyna Grzegorczyk 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 9
Jan Sebastian Bach – Preludio i Loure z III Partity E-dur na skrzypce solo
Henryk Wieniawski – Romance sans paroles et Rondo elegant op. 9
Eugène Ysaÿe – Sonata op. 27 nr 3 „Ballade”

_______________________
 
Jonasz TOCZYSKI
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Nauczyciel: Magdalena Specjał-Barbachowska
Akompaniator: Krzysztof Stanienda 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys B-dur op. 1 nr 13
Jan Sebastian Bach – Sarabanda z II Partity d-moll i Gigue z III Partity E-dur
Grażyna Bacewicz – Kaprys Polski
Andrzej Zarzycki – Mazurek G-dur op. 26

_______________________
Inga WAWRZYNKOWSKA
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Łomży
Nauczyciel: Monika Zarzycka
Akompaniator: Irena Wawrzynkowska 

Program:
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 24
Jan Sebastian Bach – Adagio i Fuga z I Sonaty g-moll na skrzypce solo BWV:1001
Witold Lutosławski – Recitativo e Arioso
Jean Sibelius – Koncert skrzypcowy d-moll op. 47 cz. I