Uczestnicy i program – ZESPOŁY KAMERALNE

_______________________ 

grupa: SZKOŁY MUZYCZNE I STOPNIA

_______________________
1.
Trio fortepianowe 
w składzie:
Emilia ZAWARTKA – skrzypce, Zuzanna KMERA – skrzypce, Borys GRENDA – fortepian
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina w Będzinie
Nauczyciel: Kalina Szczyrba

Program:
Henry Purcell – Aria
E. Gradeski – Ragtime “Lody”
Dmitrij Szostakowicz – Preludium i Polka (5 utworów na dwoje skrzypiec i fortepian)

_______________________
2.
D
uet fortepianowy 
w składzie:
Agnieszka WALIDUDA – fortepian, Hanna WALIDUDA – fortepian
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Głubczycach
Nauczyciel: Lilianna Eckert 

Program:
Anton Diabelli – Sonata F-dur op. 73 nr 5 cz. I
William Gillock – Fiesta Mariachi

_______________________
3.
Duet 
w składzie:
Anna BUGAJ – fortepian, Oksana KRZEMIŃSKA – skrzypce
Szkoła Muzyczna I st. nr 1 im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie
Nauczyciel: Bartłomiej Pęcherski

Program:
Giya Kancheli – Miniatura nr 15
Alberto Curci – Czardasz

_______________________
4.
Duet fortepianowy 
w składzie:
Adrianna WRONA – fortepian, Piotr WRONA – fortepian
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Grażyny Bacewicz w Limanowej
Nauczyciel: Halina Dyczek

Program:
Gerard Meunier – Spacer po Paryżu
Dennis Alexander – Dotknij Tęczy

_______________________
5.
Duet fortepianowy 
w składzie:
Zuzanna SUKIENNIK – fortepian, Szymon BIERNAT – fortepian
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Grażyny Bacewicz w Limanowej
Nauczyciel: Halina Dyczek

Program:
Claude Debussy – Mały murzynek
Dennis Alexander – Nokturn Es-dur
William Gillock – Bourbon Street Saturday Night

_______________________
6.
Duet 
w składzie:
Aleksandra FURTAK – wiolonczela, Szymon MÓL – fortepian
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Grażyny Bacewicz w Limanowej
Nauczyciel: Iwona Śliwa, Elżbieta Szymocha

Program:
Wojciech Kilar – „Vocaliza”
Arno Babadżanian – „Taniec

_______________________
7.
Promyki 
w składzie:
Milena SYREK – skrzypce, Joanna BIADACZ – skrzypce, Paulina MICHALIK – fortepian
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku
Nauczyciel: Agnieszka Robok, Katarzyna Gaj, Justyna Dzierbicka-Paryl

Program:
Wolfgang Amadeusz Mozart – Menuet (opr. K. A. Fortunatow)
Charles Dancla – Walc (opr. A. Robok, J. Dzierbicka-Paryl)
Dmitrij Szostakowicz – Preludium
Dorota Obijalska, Marcin Wawruk – Łoś Patataj (opr. J. Dzierbicka-Paryl)

_______________________
8.
FriendsTrio 
w składzie:
Amelia SZULIK – skrzypce, Maria PIFCZYK – skrzypce, Alicja MAZUR – fortepian
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku
Nauczyciel: Katarzyna Gaj, Barbara Bytner, Katarzyna Balon

Program:
Koen Dejonghe – Lullaby for H / Kołysanka
Natalia Bakłanowa – Wariacje

_______________________
9.
Duet fortepianowy 
w składzie:
Anna HARTMANN – fortepian, Lena WALCZAK – fortepian
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku
Nauczyciel: Joanna Maier, Anna Brachman

Program:
Daniel Gottlob Türk – Sonatina D-dur
Karol Stromenger – Etiuda we dwoje
Karol Stromenger – Trzy walce

_______________________
10.
Nikodem i Fabian 
w składzie:
Nikodem KONDELA – skrzypce, Fabian KONDELA – fortepian
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Wadowicach
Nauczyciel: Aneta Kołbasa-Chrobak, Kinga Bocheńska-Szostak 

Program:
Carl Bohm – „Arabesken” no 12 Introduction and Polonaise
Romuald Twardowski – Oberek

_______________________
11. – REZYGNACJA
All’improvisita 
w składzie:
Amelia PÓŁCHŁOPEK – skrzypce, Emilia WÓJCIK – skrzypce
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Wadowicach
Nauczyciel: Kinga Bocheńska-Szostak

Program:
Romuald Twardowski – Sonatina na dwoje skrzypiec

_______________________
12.
Violin Duo Błazik & Jankowska 
w składzie:
Małgorzata BŁAZIK – skrzypce, Barbara JANKOWSKA – skrzypce
ZPSM nr 1 – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. Emila Młynarskiego w Warszawie
Nauczyciel: Jolanta Maciejewska, Alicja Wojakowska

Program:
Antoni Vivaldi – Sonata F-dur na dwoje skrzypiec RV 68 cz. I
Romuald Twardowski – Melodia, Na Góralską Nutę, Taniec fantastyczny



_______________________

grupa: SZKOŁY MUZYCZNE II STOPNIA

_______________________
13.
Ad Libitum v2 
w składzie:
Magdalena RUBIN – fortepian, Paulina ZARĘBA – fortepian
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu
Nauczyciel: Agnieszka Kulikow-Świtała

Program:
Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata na dwa fortepiany D-dur KV448/375A cz. I
Darius Milhaud – Scaramouche Suita na dwa fortepiany op. 165 B cz. I, II i III

_______________________
14.
Przemolo 
w składzie:
Aleksander BŁAŻELONIS – fortepian, Przemysław JEWUŁA – fortepian
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu
Nauczyciel: Agnieszka Kulikow-Świtała

Program:
Piotr Czajkowski – Taniec Cukrowej Wieszczki z baletu „Dziadek do orzechów
Jerzy Żurawlew – „Romans
Andrzej Jagodziński – „Prząśniczka

_______________________
15.
Duet fortepianowy 
w składzie:
Malwina KRAKOWCZYK – fortepian, Kamila WĘGRZYK – fortepian
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Jastrzębiu-Zdroju
Nauczyciel: Anna Gimpel-Jarosz

Program:
Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata D-dur KV 381 cz. I i II
Juliusz Zarębski – Tańce galicyjskie op. 2 nr 1
Juliusz Zarębski – Tańce galicyjskie op. 2 nr 3

_______________________
16.
Quartetto Ardente 
w składzie:
Maria GOŁDASZ – skrzypce, Aleksandra SALIK– skrzypce, Kamil SOKÓŁ – altówka,
Adam DONIEC – wiolonczela
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie
Nauczyciel: Joanna MALINOWSKA

Program:
Wolfgang Amadeusz Mozart – Kwartet smyczkowy nr 17 B-dur „Polowanie” K.458 cz. I i II

_______________________
17.
Duet wiolonczelowy 
w składzie:
Anita WARNECKA – wiolonczela, Kinga PALL – wiolonczela
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie
Nauczyciel: Franciszek Pall

Program:
Sebastian Lee – Duet nr 2 op. 60
Bronisław Kazimierz Przybylski – Preludia wiosenne nr 13 i 24
Jean-Baptiste Barriere – Sonata G-dur nr 10 na dwie wiolonczele

_______________________
18.
Trio fortepianowe MK3 w składzie:
Zofia GUZIK – skrzypceMikołaj ADAMCZAK – wiolonczela, Martyna WŁODARCZYK – fortepian
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie
Nauczyciel: Milena Kędra

Program:
Ludwig van Beethoven – Trio fortepianowe c-moll op. 1 nr 3 cz. Allegro con brio
Anton Arenksy – Trio fortepianowe d-moll 32 nr 1 cz. Finale. Allegro non troppo
Gaspar Cassado – Trio fortepianowe C-dur cz. III

_______________________
19.
Violin Duo Doka 
w składzie:
Marcelina RUCIŃSKA – skrzypce, Matylda STASIAK – skrzypce
ZPSM nr 1 – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie
Nauczyciel: Magdalena Szczepanowska

Program:
Charles-Auguste de Bériot – Duo concertant op. 57 nr 1 cz. I, II i III

_______________________
20. – REZYGNACJA
Duet wiolonczelowy 
w składzie:
Maria HORNIK – wiolonczela, Joanna BALICKA – wiolonczela
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu
Nauczyciel: Monika Gubała

Program:
Joseph Bodin de Boismortier – Sonata IV op. 14 nr 4 cz. III i IV
Bernhard Romberg – Sonata nr 1 cz. I
Jerzy Bauer – Wycinanka Góralska

_______________________
21. – REZYGNACJA
Szostak Team 
w składzie:
Maria JANIA – skrzypce, Hubert TARGOSZ – skrzypce, Paweł BATKO – fortepian
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Wadowicach
Nauczyciel: Kinga Bocheńska-Szostak

Program:
Dmitri Shostakovich – Five pieces for 2 Violins and Piano
Charles Dancla – 3 petites symphonies op. 109 no 2

_______________________
22.
Warsaw Violin Duo
w składzie: Marcel GROBLEWSKI – skrzypce, Kaya KOTARSKI – skrzypce
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Nauczyciel: Jan Stanienda

Program:
Romuald Twardowski – Sonatina na dwoje skrzypiec
Grażyna Bacewicz – Duety na tematy ludowe na dwoje skrzypiec: Nokturn, I Krakowiak, Kujawiak, II Krakowiak
Sergei Prokofiev – Sonata na dwoje skrzypiec op. 56 cz. I i II

 _______________________
23.
Szymanowski Ensamble 
w składzie:
Jonasz TOCZYSKI – skrzypce, Aleksandra MURAWSKA – skrzypce,
Łukasz NAPIÓRKOWSKI – fortepian
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Nauczyciel: Grzegorz Skrobiński

Program:
Maurycy Moszkowski – Suita op. 71 cz. I i III
Dmitrij Szostakowicz – 5 Tańców na dwoje skrzypiec i fortepian