Uczestnicy i program – FORTEPIAN

_______________________ 

grupa I: klasy III i IV C6 szkoły muzyczne I st., II C4 szkoły muzyczne I st. oraz młodsi

_______________________
* Jan BROŻEK
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Nauczyciel: Ewa Zakrzewska 

Program:
Johann Friedrich Franz Burgmüller – Etiuda op. 109 nr 13 „Burza”
Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata C-dur K545 cz. III
Fryderyk Chopin – Preludium op. 28 nr 15

_______________________
Jakub CZERSKI – REZYGNACJA
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Romualda Twardowskiego w Puławach
Nauczyciel: Magdalena Strońska 

Program:
Carl Albert Löschhorn – Etiuda op. 65 nr 10
Cornelius Gurlitt – Sonatina op. 214 nr 4 cz. III
Fryderyk Chopin – Walc a-moll op. posth.

_______________________
Maksymilian ERICH
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowskich Górach
Nauczyciel: Mateusz Meisner 

Program:
Charles Mayer – Etiuda G-dur
Joseph Haydn – Sonatina G-dur HV 70 cz. I
Grzegorz Miśkiewicz – Mały walc

_______________________
Natalia GLEBA – REZYGNACJA
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu
Nauczyciel: Agnieszka Sitarz-Łata 

Program:
Stephen Heller – Etiuda g-moll op. 45 nr 18
Muzio Clementi – Sonatina op. 36 nr 4 I
Janina Garścia – „Kamienny ogród” z cyklu 6 ekspresyjnych miniatur op. 74

_______________________
Tomasz GÓRECKI
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowskich Górach
Nauczyciel: Beata Doleżych 

Program:
Tadeusz Prejzner – Etiuda C-dur
Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonatina wiedeńska C-dur nr 1 cz. IV
Lech Miklaszewski – Krakowiak

_______________________
Rozalia GUT
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Janiny Garści w Chrzanowie
Nauczyciel: Anna Kumanek

Program:
Henri Lemoine – Etiuda a-moll op. 37 nr 10
Friedrich Kuhlau – Wariacje G-dur op. 42
Janina Garścia – Tarantella op. 3

_______________________
Filip KAUCH
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Ks. Dr Józefa Surzyńskiego w Kościanie
Nauczyciel: Marian Michałowicz

Program:
Maurycy Moszkowski – Etiuda op. 72 nr 6
Ludwig van Beethoven – Sonata f-moll op. 2 nr 1 cz. I
Fryderyk Chopin – Walc cis-moll op. 64 nr 2

_______________________
Sofiia KOTIUK
Szkoła Muzyczna I st. w Domosławicach
Nauczyciel: Marcin Szlachta

Program:
Maurycy Moszkowski – Tarantella op. 77 nr 6
Ludwig van Beethoven – Sonata G-dur op. 49 nr 2 cz. I
Fryderyk Chopin – Nokturn cis-moll op. posth (wydanie Paderewskiego)

_______________________
Milena KOWALICZEK
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Janiny Garści w Chrzanowie
Nauczyciel: Anna Kumanek

Program:
Stephen Heller – Etiuda a-moll op. 45 nr 2
František Xaver Dušek – Sonata C-dur cz. I
Fryderyk Chopin – Walc a-moll op. posth.

_______________________
Małgorzata Anna KURLETO
Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Gdowie
Nauczyciel: Anna Huszczo

Program: 
Fryderyk Chopin – Etiuda f-moll op. 25 nr 2
Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata B-dur KV 570 cz. I
Chopin – Mazurek a-moll op. 17 nr 4

_______________________
Wiktor PELC
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze
Nauczyciel: Aleksandra Fudali-Matusewicz

Program:
Stephen Heller – Etiuda op. 125 nr 14
Joseph Haydn – Sonata G-dur Hob. XVI/27 cz. I
Fryderyk Chopin – Nokturn cis-moll op. posth.

_______________________
Piotr RUTKO
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu
Nauczyciel: Elżbieta Włosek-Żurawiecka

Program:
Yoshinao Nakada – Etude Allegro
Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonatina C-dur nr 1 cz. I z „6 Sonatin wiedeńskich
Witold Lutosławski – Melodia i Marsz z Trzech utworów dla młodzieży

_______________________
Maciej ŚCIERSKI
Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach
Nauczyciel: Barbara Klikiewicz

Program:
Gerard Meunier – Etiuda chromatyczna nr 12
Ludwig van Beethoven – Rondo z Sonatiny F-dur
Romuald Twardowski – Karuzela

_______________________
Anna WAŚKO
Szkoła Muzyczna I st. nr 1 im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie
Nauczyciel: Barbara Pęcherska

Program: 
Ludvig Schytte – Etiuda op. 79 nr 4
Jan Ladislav Dussek – Rondo z Sonatiny op. 20 nr 6
Fryderyk Chopin – Preludium op. 28 nr 6 i nr 7

_______________________
Julia WIECZOREK – REZYGNACJA
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu
Nauczyciel: Gabriela Plura

Program:
Johann Friedrich Franz Burgmüller – Etiuda c-moll op. 105
Friedrich Kuhlau – Sonatina C-dur op. 55 nr 6
Janina Garścia – „Wulkan Fuji”

_______________________
Zuzanna WOJDAK
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Żegocinie
Nauczyciel: Maciej Pierzchała

Program: 
Maurycy Moszkowski – Etiuda op. 72 nr 6
Ludwig van Beethoven – Allegro z Sonaty f-moll op. 2 nr 1
Fryderyk Chopin – Impromptu cis-moll op. 66 (wydanie narodowe J. Ekier)

_______________________
Karolina WYPYCH
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku
Nauczyciel: Katarzyna Leśnik

Program: 
Jean-Baptiste Duvernoy – Etiuda a-moll op. 176 vr 18
Muzio Clementi – Sonatina C-dur op. 36 nr 1 cz. I
Kazimierz Serocki – Krakowiak G-dur

_______________________
Natalia ZIOMBROWSKA
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku
Nauczyciel: Katarzyna Kosterka

Program:
Izaak Berkowicz – Etiuda a-moll
Friedrich Kuhlau – Sonatina C-dur op. 55 nr 3 cz. I
Henryk Pachulski – Preludium c-moll op. 8 nr 1

_______________________
Alina ZWOLIŃSKA
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowskich Górach
Nauczyciel: Elżbieta MIODEK

Program: 
Théodore Lack – Etiuda a-moll op. 95 nr 16
Nikołaj Wygodsky – Wariacje na temat Paganiniego
Grzegorz Miśkiewicz – Wrześniowy poranek (Album dla dzieci i młodzieży nr 9)



_______________________

grupa II: klasy V i VI C6 szkoły muzyczne I st., III i IV C4 szkoły muzyczne I st.

_______________________
Nadia CHOWANIAK
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Nauczyciel: Aneta Kołbasa-Chrobak

Program:
Jan Sebastian Bach – Sarabanda i Menuet z Sutity francuskiej c-moll
Johann Friedrich Franz Burgmüller – Etiuda op. 109 „Les Sylphes”
Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata G-dur no 5 KV 283 cz. I
Janina Garścia – Wariacje na temat melodii ludowej op. 26

_______________________
Daniel COLONNA-KASJAN
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
Nauczyciel: Irena Burska

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga B-dur BWV 866, WTK 1
Ferenz Liszt – Etiuda d-moll op. 1 nr 4
Joseph Haydn – Sonata G-dur Hob. XVI:39 cz. I
Fryderyk Chopin – Polonez b-moll op. posth.

_______________________
Mikołaj GODZINA
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
Nauczyciel: Izabela Dulińska-Bolsewicz 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga d-moll BWV 875, DWK tom II
Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata D-dur KV 576 cz. I
Sergiej Bortkiewicz – Etiuda Cis-dur op. 15 nr 7
Fryderyk Chopin – Impromptu As-dur op. 29

_______________________
Benedykt HESZEN
Archidiecezjalna Szkoła Muzyczna I st. im. Ks. Kard. Franciszka Macharskiego w Krakowie
Nauczyciel: Danuta Gruza

Program:
Jan Sebastian Bach – Inwencja 3-głosowa A-dur BWV 798
Maurycy Moszkowski – Etiuda G-dur op. 18 nr 3
Joseph Haydn – Sonata D-dur Hob. XVI:37 cz. I
Fryderyk Chopin – Nokturn Es-dur op. 9 nr 2

_______________________
Fabian KONDELA
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Wadowicach
Nauczyciel: Aneta Kołbasa-Chrobak 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga As-dur Das Wohltemperierte Klavier” nr 17 BWV 862
Edward MacDowell – Hungarian Etude op. 39 nr 12
Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata B-dur k. 333
Fryderyk Chopin – Walc a-moll op. 34 nr 2

_______________________
Agata MULARCZYK
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku
Nauczyciel: Katarzyna Kosterka 

Program:
Jan Sebastian Bach – Fughetta G-dur BWV 902
Carl Albert Löschhorn – Etiuda G-dur op. 136 nr 8
Friedrich Kuhlau – Sonatina F-dur op. 60 nr 1 cz. I
Fryderyk Chopin – Walc a-moll op. posth.

_______________________
Zofia PIENIĄŻEK
Archidiecezjalna Szkoła Muzyczna I st. im. Ks. Kard. Franciszka Macharskiego w Krakowie
Nauczyciel: Bożena Dobrowolska 

Program:
Jan Sebastian Bach – Inwencja 3-głosowa a-moll BWV 799
Théodore Lack – Etiuda a-moll op. 95 nr 16
Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata C-dur KV 545 cz. I
Fryderyk Chopin – Walc As-dur op. posth.

_______________________
Franciszek SZYMULA
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach
Nauczyciel: Olga Łazarska 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga H-dur BWV 868, WTC I
Fryderyk Chopin – Etiuda c-moll op. 25 nr 12
Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata C-dur K. 309 cz. I
Michał Spisak – Humoreska

_______________________
Natalia WOŹNIAK
Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach
Nauczyciel: Bożena Furmańska 

Program:
Jan Sebastian Bach – Inwencja 2-głosowa h-moll nr 15
Carl Albert Löschhorn – Etiuda D-dur op. 66 nr 6
Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata C-dur KV 545
Fryderyk Chopin – Polonez As-dur op. posth.

_______________________
Aleksandra ZIORA
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
Nauczyciel: Izabela Dulińska-Bolsewicz

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga gis-moll BWV 863, DWK tom I
Maurycy Moszkowski – Etiuda As-dur op. 72 nr 11
Joseph Haydn – Sonata Es-dur Hob. XVI:49 cz. I
Fryderyk Chopin – Nokturn H-dur op. 32 nr 1



_______________________

grupa III: klasy I-III szkoły muzyczne II st.

_______________________
Mateusz BAGIŃSKI
Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu
Nauczyciel: Katarzyna Falana 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga As-dur BWV 862, DWK tom I
Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata F-dur KV 332 cz. I
Witold Lutosławski – Etiuda nr 1
Fryderyk Chopin – Fantaisie – Impromptu cis-moll op. 66

_______________________
Nikola CZYŻOWSKA
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Nauczyciel: Aneta Kołbasa-Chrobak 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga gis-moll Das Wohltemperierte Klavier”
nr 18 BWV 863 Book 1
Ludwig van Beethoven – Sonata Es-dur op. 31
Fryderyk Chopin – Nocturn Des-dur op. 27 nr 2
Ignacy Jan Paderewski – „Caprice-Valse” op. 10 nr 5

_______________________
Mateusz DUBIEL
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Nauczyciel: Anna Skarbowska 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga fis-moll BWV 883 DWK II
Ludwig van Beethoven – Sonata E-dur op. 31 nr 3 cz. I
Fryderyk Chopin – Etiuda e-moll op. 25 nr 5
Fryderyk Chopin – Barkarola Fis-dur op. 60

_______________________
Jagoda JAKUBOWSKA
Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie
Nauczyciel: Urszula Ledwoń 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga Fis-dur BWV 858
Joseph Haydn – Sonata F-dur hob. KH XVI/23 cz. I
Fryderyk Chopin – Nokturn b-moll op. 9 nr 1
Fryderyk Chopin – Fantazja – Impromptu cis-moll op. 66

_______________________
Przemysław JEWUŁA
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu
Nauczyciel: Agnieszka Kulikow-Świtała

Program: 
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga Fis-dur BWV 858
Ludwig van Beethoven – Sonata nr 6 F-dur op. 10 nr 2
Anton Arensky – Etiuda d-moll op. 74 nr 6
Juliusz Zarębski – „Róże i Cienie” op. 13 – IV – Allegro molto quasi presto

_______________________
Eryk KOSZELA
Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie
Nauczyciel: Olga Łazarska 

Program:
Jan Sebastian Bach – Sarabanda i Bourree z Suity angielskiej a-moll nr 2 BWV 807
Ludwig van Beethoven – Sonata Es-dur op. 7 cz. I
Fryderyk Chopin – Etiuda Ges-dur op. 10 nr 5
Fryderyk Chopin – Walc As-dur op. 34 nr 1

_______________________
Zofia MICHAŁOWICZ – REZYGNACJA
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Zduńskiej Woli
Nauczyciel: Ewa Wlazło 

Program: 
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga e-moll BWV 866
Ludwig van Beethoven – Sonata B-dur op. 22 cz. I
Karol Szymanowski – Preludia z op. 1: nr 1, nr 4, nr 5
Aram Chaczaturian – Toccata es-moll op. 24

_______________________
Julia NIEDZIELSKA
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
Nauczyciel: Izabela Dulińska-Bolsewicz 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga d-moll BWV 851, DWK tom I
Joseph Haydn – Sonata C-dur Hob. XVI:50 cz. I
Sergiej Rachmaninow – Etiuda Obraz Es-dur op. 33 nr 7
Fryderyk Chopin – Polonez d-moll op. 71 nr 1

_______________________
Paweł SALAMON
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku
Nauczyciel: Maria Warchoł-Sobiesiak 

Program:
Jan Sebastian Bach – Sarabanda i Rondeau z Partity c-moll BWV 826
Muzio Clementi – Sonata fis-moll op. 26 nr 2 cz. I
Calixa Lavallée – Etiuda koncertowa „Le papillon
Edward Grieg – Do wiosny op. 43

_______________________
Michał SELWESIUK
Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu
Nauczyciel: Małgorzata Jasińska 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i fuga c-moll z I tomu Das Wohltemperierte Klavier”
Ludwig van Beethoven – Sonata c-moll op. 13 nr 8 „Patetyczna” I
Fryderyk Chopin – Etude c-moll op. 10 nr 12
Fryderyk Chopin – Ballada g-moll op. 23

_______________________
Hanna SŁOTA
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu
Nauczyciel: Ewa Proskurnicka-Bugla 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga E-dur BWV 854, DWK tom I
Ludwig van Beethoven – Sonata B-dur op. 22 cz. I
Fryderyk Chopin – Nokturn b-moll op. 9 nr 1
Fryderyk Chopin – Fantaisie – Impromptu cis-moll op. 66

_______________________
Bartłomiej ŚWITACZ
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach
Nauczyciel: Jadwiga Barańska 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga c-moll nr 2 BWV 847
Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata C-dur K. 279 cz. I
Fryderyk Chopin – Etiuda c-moll op. 10 nr 12
Alexander Tansman – Arabeski



_______________________

grupa IV: klasy IV-VI szkoły muzyczne II st.

_______________________
Julia CZAJKA 
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
Nauczyciel: Izabela Dulińska-Bolsewicz 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga c-moll nr 2 BWV 871
Ludwig van Beethoven – Sonata d-moll op. 31 nr 2 cz. I
Fryderyk Chopin – Etiuda F-dur op. 25 nr 3

_______________________
Jakub GORKA
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach
Nauczyciel: Joanna Wójcik 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga b-moll BWV 867, DWK tom I
Ludwig van Beethoven – Sonata Es-dur op. 7 nr 4 cz. I
Sergei Rachmaninow – Etiuda es-moll op. 33 nr 3

_______________________
Witold JAGIEŁA
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu
Nauczyciel: Aleksandra Kielar-Machura 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga b-moll BWV 867
Ludwig van Beethoven – Sonata G-dur op. 14 nr 2 cz. I
Fryderyk Chopin – Etiuda c-moll op. 25 nr 12

_______________________
Michał JAGODA – REZYGNACJA
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach
Nauczyciel: Joanna Wójcik 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga A-dur BWV 888
Ludwig van Beethoven – Sonata op. 13 cz. I
Ferenz Liszt – Etiuda koncertowa „Gnomenreigen”

_______________________
Konstancja JEGLIŃSKA
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Nauczyciel: Justyna Galant-Wojciechowska 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga G-dur nr 15 BWV 884
Ludwig van Beethoven – Sonata F-dur op. 10 nr 2
Fryderyk Chopin – Scherzo b-moll op. 31

_______________________
Łukasz NAPIÓRKOWSKI
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Nauczyciel: Justyna Galant-Wojciechowska

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Gigue z I Partity B-dur
Wolfgang Amadeusz Mozart – Sonata D-dur KV 311 cz. I
Fryderyk Chopin – Etiuda cis-moll op. 10 nr 4

_______________________
Dawid PRZYBYŁO
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach
Nauczyciel: Jakub Gwardecki

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga f-moll nr 12 BWV 857, DWK tom I
Ludwig van Beethoven – Sonata F-dur op. 10 nr 2 cz. I
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Etiuda F-dur op. 104b nr 2

_______________________
Magdalena RUBIN
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu
Nauczyciel: Zuzanna Sucharowska

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga f-moll nr 12 BWV 857
Ludwig van Beethoven – Sonata C-dur op. 53 nr 21 cz. I
Sergei Rachmaninow – Etude-Tableaux es-moll op. 33 nr 6

_______________________
Natalia TRZEBIATOWSKA
Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu
Nauczyciel: Alicja Wieczorek

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga d-moll, DWK tom II
Joseph Haydn – Allegro z Sonaty C-dur Hob:50
Maurycy Moszkowski – „Iskry”

_______________________
Aleksandra URBANOWICZ
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach
Nauczyciel: Piotr Banasik 

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga g-moll BWV 885, DWK tom II
Joseph Haydn – Sonata C-dur Hob. XVI/50 cz. I
Grażyna Bacewicz – Etiuda nr 9

_______________________
Paulina ZARĘBA
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu
Nauczyciel: Agnieszka Kulikow-Świtała

Program:
Jan Sebastian Bach – Preludium i Fuga fis-moll nr 14 BWV 883, DWK tom II
Ludwig van Beethoven – Sonata nr 7 D-dur op. 10 nr 3 cz. I
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Etiuda a-moll op. 104b nr 3